ליצירת קשר חייג: 03-6091888

מסורבי כניסה לישראל - סירוב כניסה לישראל


חוק הכניסה לישראל, תשי"ב-1952 מסדיר את כניסתם לישראל של מי שאינם אזרחי ישראל ואת האישור לשהייתם בישראל של מי שאינם אזרחי ישראל או עולים חדשים.

נקודת המוצא ככלל היא, כי אין לזר זכות קנויה להכנס לישראל, לשבת בה או לקבל בה מעמד, כאשר מתחם שיקול הדעת המוקנה לשר הפנים בעניין זה הינו רחב ביותר (בג"צ 4156/01 דימיטרוב נגד משרד הפנים, פ"ד נו(6) 289 (2002), בג"צ 758/88 קנדל נגד משרד הפנים, פ"ד מו(4) 505 (1992)), אם כי הוא כמובן נתון לפיקוח בית-משפט זה על-פי עילות הביקורת המנהליות.

לא אחת, אנחנו עדים גם לסירוב כניסה של בני זוג או בנות זוג של אזרחי ישראל. באשר לסוגיית כניסתם ארצה של בני זוג זרים, הרי שעל-פי קביעת בית-המשפט העליון בפסק-דין מן העת האחרונה בעע"מ 7599/13 מיכאל גורביץ נ' מדינת ישראל(11.11.2013) הוחלט ברוב דעות, שאין לאפשר עקיפה של נוהל בן זוג זר באמצעות יצירת מציאות מוגמרת עם הגעת בן-הזוג ארצה תוך פגיעה בערך השוויון כלפי כל הזוגות שפועלים לפי "נוהל בני זוג" . לפיכך, חשוב להתנהל באופן תקין על מנת למנוע סיבוכים עתידיים בבקשה אשר תוגש למשרד הפנים.

בהקשר זה יצוין, כי רשות האוכלוסין וההגירה רשאית אף להפעיל שיקול דעת ולסרב אף את כניסתם ארצה של תיירים המגיעים ממדינות הפטורות מהנפקת אשרת כניסה לישראל מראש (כמו ארה"ב, אוקראינה, רוסיה וכו'). ברוב המקרים, הסיבה לסירוב הכניסה נעוצה בחשש להשתקעות.

זרים אשר כניסתה לישראל סורבה, מועברים למתקן מסורבים בנמל התעופה בן גוריון (בנתב"ג), שם הם מוחזקים עד להרחקתם מישראל.

במידה ואתם נתקלים במצב של סירוב כניסה, אם של בן זוג, או בת זוג, יש לפנות לייעוץ משפטי על מנת לבחון את דרך הפעולה הרצויה במקרה הספציפי והכל בהתאם לנסיבות של כל מקרה ומקרה, על מנת לבדוק באם המקרה מצדיק הגשת עתירה מנהלית לבית המשפט לעניינים מנהליים (בית המשפט המחוזי במחוז מרכז) לצורך אפשור כניסה של הזר לישראל.

יש לוודא כי אתם מחזיקים בפרטי הדרכון של האדם שכניסתו סורבה, ולנסות לברר את שעת הטיסה שעליה אמורים להציב את המסורב בחזרה לארצו.

במידה ונתקלתם במצב של סירוב כניסה לישראל, הנכם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו בטלפון 03-6091888 בכל שעות היממה. 

משרד, הפנים, רשות, אוכלוסין, הגירה, אזרחות, תושבות, הסדרת, מעמד, אזרח, תושב, ועדת, ועדה, הומניטאריים, בינמשרדית, השגה, ערר, ערעור, עתירה, תביעה, תביעת, זר, זרים, מסמכים, מסמך, תעודות, תעודת, יושר, מצב, אישי, לידה, רווקות, דרכון, מנהל, מנהלית, בית, משפט, עתירות, נהלי, נהלים, נוהל, סתירות, גרסאות, שאלות, תשובות, דיוקים, אישיות, אישיים, הסדרת, מעמד, זוג, נשואים, נשוי, ידועים, בציבור, החלטה, בקשה, פקיד, משותפים, קשר, משקל, ראיות, הוכחות, מיצוי, הליכים, גיור, חוק, דין, תקנות, הסכם, שהייה, שוהה, שימוע, אשרה, אשרת, ויזה, ויזת, רישיון, עולה, שבות, יהודי, ישראל, ישראלית, בעל, אשה, עורך, ראיון, בלתי, חוקי, תעודה, תעודות, אפוסטיל, שגרירות, קונסוליה, נציגות, משמורת, בקורת, גבול, גבולות, אבהות, בן, בת, מסורב, כניסה, סירוב, דחיה, יציאה, כניסה, הורה, קשיש, בודד, הזמנת, היתר, סיעודי, מומחה, הסכם, חיים, ממון, שחרור, ביטול, גירוש, משמורת, אזרחיים, ביקור, תייר, עו"ד, דוד, מוזס, אליסון, עורך, עורכי, משרד, תרגום

הסדרת מעמד לבן/בת זוג זר/ה
  • נישואים לאזרח/ית ישראלי/ת
  • חיים משותפים / בני זוג מאותו המין 
  • הסכם חיים משותפים / הסכם ממון 
  • תביעת אבהות - בדיקת סיווג רקמות 
  • התרת נישואים לבני זוג מעורבים
אשרות לזרים
  • היתר להזמנת עובד זר סיעודי
  • הזמנת עובד זר מומחה
  • העסקת עובדים זרים בבניין, חקלאות, מסעדות אתניות 
  • אשרות לאומנים וספורטאים 
הרשמה לדיוור
הירשם/י
חפשו אותנו ברשתות החברתיות